10 000 km rowerem przez Australię. Świat na wyciągnięcie ręki z Robertem Czerniakiem

10 000 km rowerem przez Australię. Świat na wyciągnięcie ręki z Robertem Czerniakiem
2019-05-23
W czwartkowy poranek młodzież z lokalnej szkoły podstawowej miała okazję uczestniczyć  w bardzo inspirującym spotkaniu z podróżnikiem Robertem Czerniakiem, współautorem książki „Podróże do granic”.

Nasz gość opowiedział nam niezwykłą historię przyjaźni ze swoim synem – Joachimem, z którym napisał książkę „Podróże do granic”. Lektura ta opowiada trzy rozdziały życia Roberta i Joachima Czerniaków.  Młody, 19-letni Joachim po powrocie z wyprawy przez Amerykę Łacińską dowiaduje się, że jest chory na nowotwór mózgu. Dzięki wsparciu otrzymanemu od swojego przyjaciela – ojca, rozpoczyna leczenie i bardzo intensywną rehabilitację, która pozwala mu nauczyć się chodzić na nowo
i wstać z wózka.  Chce bowiem spełnić swoje marzenie – postanawia, iż przejedzie 10 tysięcy kilometrów na rowerze przez Australię i  aby tego dokonać, musi powrócić do dawnego zdrowia.

Tytuł książki ma drugie dno – nie dotyczy bowiem jedynie przekraczania granic państwowych
i kulturowych, ale także i przede wszystkim – walki ze swoimi słabościami i przezwyciężaniu granic swojej wytrzymałości. Autorzy książki pokazują, iż warto popuścić wodze swojej wyobraźni i sięgać po swoje marzenia.

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 1283704
NASI PARTNERZY: