Tydzień z Internetem - "Bezpieczny e-konsument" -

2016-03-17

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Motywem przewodnim tegorocznej akcji było świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci. Podobnie jak we wcześniejszych latach tak i w tym roku chętne osoby włączyły  się  do wspólnej nauki. Podczas spotkania ph. „Bezpieczny e-konsument”, które zorganizowane zostało w GBP w Lubeni uczestnicy dowiedzieli się m.in., jakie prawa przysługują kupującym w Internecie czy jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci. Wzięli również udział w akcji w mediach społecznościowych. Kluczowym elementem spotkania „Bezpieczny e-konsument” był quiz. Odpowiadaliśmy na 10 różnych pytań. Np. jakie działania związane z obsługą e-konta w banku powinny wzbudzić czujność? Co zrobić, jeśli kupione przez Internet buty okazują się za duże? Dokąd zwrócić się, gdy kupiony odkurzacz po miesiącu przestał działać? O czym należy pamiętać logując się do poczty e-mail z publicznego komputera, np. w bibliotece? Ekspertem  zaproszonym na spotkanie był p. Sławomir Fornal. Co roku do akcji włącza się kilkadziesiąt krajów. Koordynatorem kampanii w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z wieloma partnerami.