Home / Projekty

Projekty

Mała książka-wielki człowiek

Mała książka-wielki człowiek

2018-09-27

Z przyjemnością informujemy, że lubeńska książnica zakwalifikowała się do projektu Instytutu Książki ph „Mała książka – Wielki Człowiek”, który jest skierowany do dzieci w wieku 3 lat i ich rodziców.
   Każdy trzylatek, który odwiedzi  bibliotekę oraz nasze Filie w Siedliskach i w Straszydlu otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a  w niej książkę „Pierwsze wiersze dla …” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.
 
 
Udział w projekcie  jest bezpłatny.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

2018-08-13

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni otrzymała w 2018 r. dofinansowanie  w kwocie 7300  zł na zakup nowości wydawniczych.  Dofinansowanie obejmuje  zadanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Projekt

Projekt "Pod rękę z książką" z programu "Partnerstwo dla książki"

2018-05-15

Z przyjemnością informujemy, iż lubeńska Biblioteka znalazła się w gronie "szczęśliwców" otrzymując dofinansowanie na realizację projektu "Pod rękę z książką" w ramach programu „Partnerstwo dla książki” z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wniosek został dofinansowany w kwocie 7200 zł ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury przy wkładzie własnym  2100 zł.

Projekt  nasz  zajął 31 miejsce na 289 przyznanych dotacji. Zdobyliśmy 80,80 punktów na 100.

 

Celem projektu jest ożywienie idei czytelnictwa – zwłaszcza wśród dzieci - w przestrzeni publicznej Gminy Lubenia poprzez wyjście poza mury instytucji z książką i ciekawą ofertą animacji czytelniczej -  zarówno do młodych odbiorców, jak i dorosłych.
Idea projektu polega na wyposażeniu dwóch „kredensów” w książki przekazane przez darczyńców, a umiejscowionych w punktach licznie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów. Jednym z nich jest właśnie gminny plac zabaw dla dzieci „Skwer uśmiechu” oraz Kaskada solankowa w Sołonce.
To dzięki projektowi każdy zainteresowany, bez zbędnych formalności będzie mógł w tych miejscach zrelaksować się przy książce, zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Biblioteczki będą działały na zasadzie BOOKCROSSINGU.

 

Otwarciu kredensów z książkami towarzyszyć będą  literackie wydarzenia  "Bajkowy kogel-mogel" - 16 czerwca 2018  oraz  Narodowe czytanie - 8 września 2018 r.

 

 

 

 

Kodowanie w bibliotece

Kodowanie w bibliotece

2018-04-26

GBP w Lubeni znalazła się w gronie laureatów zakwalifikowanych  do projektu „Kodowanie w bibliotece", którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

26 kwietnia 2018 otrzymaliśmy sprzęt do kodowania: 3 tablety, 3 gry edukacyjne Scottie Go!, 3 roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie).

 Do projektu zostało przyjętych tylko 85 bibliotek z całej Polski.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

2017-08-13

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni już po raz kolejny otrzymała dotacje ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Celem programu jest poprawa czytelnictwa w naszym kraju poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych. Dotacja z programu Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.  
Biblioteka otrzymała na zadanie 7300 złotych.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych 2016

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych 2016

2016-09-30

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni otrzymała w 2016 r. dofinansowanie  w kwocie 7300  zł na zakup nowości wydawniczych.  Dofinansowanie obejmuje  zadanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

 

Projekt „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”


Za otrzymane środki  zakupiono 341  książek dla biblioteki głównej i filii.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2015

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2015

2015-09-20

"Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2015”

 

GBP  w Lubeni otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w wysokości 7.300 zł. Środki finansowe pochodzą z Programu Biblioteki Narodowej „ Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Projekt „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

 

 

 

 

 

Program Donacji Oprogramowania  Microsoft dla Biblioteki

Program Donacji Oprogramowania Microsoft dla Biblioteki

2015-07-20

Lubeńska książnica dzięki udziałowi w I edycji Programu Rozwoju Bibliotek skorzystała z możliwości zamówienia bezpłatnego oprogramowania  Windows 8.1 oraz Office 2013 w ramach „Programu Donacji Oprogramowania Microsoft” i je otrzymała.

 

 

Wartość otrzymanej darowizny to 16 566,36 zł.

 

 

W ramach programu otrzymaliśmy:

  • Windows 8.1 – 4 licencje
  • Office 2013  – 4 licencje

Przyznane licencje podlegają bezpłatnej aktualizacji do ich najnowszych wersji.

 

Oprogramowanie przeznaczone jest na komputery stacjonarne i laptopy, które służą do publicznego dostępu do Internetu – również te, które zostały pozyskane z innych źródeł niż Program Rozwoju Bibliotek, np. zostały zakupione ze środków własnych biblioteki.

„TABLETY W TWOJEJ BIBLIOTECE”

„TABLETY W TWOJEJ BIBLIOTECE”

2015-03-20

Lubeńska książnica w gronie laureatów konkursu "Tablety w Twojej Bibliotece"

1 2 3

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 1283691
NASI PARTNERZY: