Home / Aktualności

Aktualności

Spotkanie z Anną Dymną i Wojciechem Bonowiczem pt.

Spotkanie z Anną Dymną i Wojciechem Bonowiczem pt."Sztuka życia"

2018-04-03

Anna Dymna i Wojciech Bonowicz gośćmi WSIiZ

 

Spotkanie z udziałem wybitnych osobowości ANNY DYMNEJ - aktorki teatralnej i filmowej, działaczki społecznej,  założycielki Fundacji „Mimo Wszystko” oraz WOJCIECHA BONOWICZA - publicysty, autora tomów poetyckich, członka Rady Programowej Dni Tischnerowskich i Instytutu Myśli Józefa Tischnera, odbędzie się 16 kwietnia br. (poniedziałek), o godz. 17.00, w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego Rzeszowie. Wydarzenie jest organizowane w ramach II edycji cyklu wykładów popularnonaukowych „Wielkie pytania w nauce i kulturze”, realizowanego pod patronatem „Tygodnika Powszechnego”. Spotkania organizowane są z udziałem wybitnych ekspertów i niekwestionowanych Autorytetów świata nauki, kultury i sztuki. Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY pod warunkiem REJESTRACJI na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/wielkiepytania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Radosnej Wielkanocy

Radosnej Wielkanocy

2018-04-01

Ciepłych i pełnych nadziei
Świąt Wielkiej Nocy,
miłych chwil spędzonych w gronie rodziny
i przyjaciół oraz odpoczynku
przy wielkanocnym stole, Czytelnikom, Użytkownikom oraz Przyjaciołom biblioteki
                       
życzą
Dyrektor i Pracownicy
Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubeni

 

"Poznaj małą weterynarz Misię" - wizyta w przedszkolu

2018-03-28

W wiosenny poranek (28.03.2018) Gminna Biblioteka Publiczna odwiedzi przedszkolaków, aby porozmawiać na temat zwierząt i przedstawić niezwykłą małą weterynarz Misię - bohaterkę serii  wzruszających, uroczych i ciepłych historii, które na długo zapadną w pamięci dzieciom. Misia to wesoła dziewczynka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Misia ma też niezwykły dar – rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret, dzięki któremu W magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom.

Laureaci konkursu recytatorskiego

Laureaci konkursu recytatorskiego "Jak zostanę czarodziejem..."

2018-03-27

Gratulujemy laureatom lokalnego konkursu recytatorskiego zdobytych miejsc i nagród oraz serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Słowa podziękowania kierujemy również do opiekunów przygotowująych uczniów do konkursu.

Laureaci konkursu plastycznego

Laureaci konkursu plastycznego "Poezję czytamy, bohaterów ożywiamy!"

2018-03-27

Serdecznie gratulujemy laureatom lokalnego konkursu plastycznego zdobytych miejsc i nagród. Dziękujemy także opiekunom za zainspirowanie swoich podopiecznych do udziału w konkursie.

"Żabkowe opowieści" - spotkanie z Przedszkolakami

2018-03-26

Już w najbliższy wtorek (27. 03. 2018 r.) lubeńska książnica odwiedzi Przedszkolaków z pełną humoru i uroku serią Arnolda Lobela – klasyka literatury dziecięcej, laureata niezliczonych literackich nagród i autora książek, które podbiły serca dzieci  na całym świecie. Mamy nadzieję, iż te uczące empatii „żabkowe” opowieści spodobają się również naszym milusińskim.

"Wielkanocna opowieść" - spotkanie z bajką w kl. "O"

2018-03-23

Jak przygotowujemy się do świąt Wielkanocnych? Jakie znamy tradycje świąt? -  porozmawiamy przy okazji spotkania, które  będzie miało miejsce 23 marca o godz. 11.00. w klasach "0" SP w Lubeni.

Bajka która będzie nam towarzyszyć to "Wielkanocna opowieść" Ewy Stadtmüller.

"MARGO" - protest przeciwko przemocy i patologiom

2018-03-22

Miłośniczki dobrej książki  - MDKK  zapraszają  już na wiosenne spotkanie  - w zimowej aurze -  w najbliższy czwartek :  22 marca,  godz. 16.00.

Nie czytałeś książki?. Nie szkodzi. Przyjdź, posłuchaj dyskusji.

 

 

 

 

„Nie, marzenia nigdy nie są bez sensu. Marzenia to plany; dzięki nim twoje serce zaczyna bić, a kiedy zacznie, zaraz za nim podąża głowa.”  

Tarryn FisherMargo

 

 

W wierszykarni - spotkanie z przedszkolakami

W wierszykarni - spotkanie z przedszkolakami

2018-03-20

Biblioteka Publiczna - Filia w Straszydlu zaprasza przedszkolaków  SP w Straszydlu na wizytę  „W wierszykarni”. Maluchy posłuchają utworów Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Wandy Chotomskiej. Poznają oni zachowanie bohaterów wybranych wierszy i sami ocenią czy jest ono dobre czy złe.

Spotkania odbędą się 19.03 i 20.03 godz.12.00

Laureaci konkursu recytatorskiego

Laureaci konkursu recytatorskiego "Nakręceni na Herberta"

2018-03-20

Gratulujemy laureatom gminnego konkursu recytatorskiego zdobytych miejsc i nagród, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Słowa podziękowania kierujemy również do opiekunów przygotowująych młodzież do konkursu.

1 ...16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ...86

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 1188288
NASI PARTNERZY: