Home / Aktualności

Aktualności

Śladami Wandy Rutkiewicz

Śladami Wandy Rutkiewicz

2019-01-28

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. 28 stycznia, jak zawsze o godz. 17.00.  Dyskutować będziemy o książce Anny Kamińskiej  opowiadającej o życiu wybitnej himalaistki Wandy Rutkiewicz.

Spotkanie z myszką Miko w teatrzyku kamishibai

Spotkanie z myszką Miko w teatrzyku kamishibai

2019-01-28

Filia w Straszydlu zaprasza dzieci z oddziału przedszkolnego na teatrzyk Kamishibai (teatr obrazkowy) 28.01. godz.12 00.
"Miko przyznaje się do winy' - prezentacja jednej z serii książeczek z przygodami myszki Miko.Ta historia ma pokazać,że powiedzenie prawdy jest najlepszym rozwiązaniem, prawdomówność popłaca, a przyznanie się do winy nie jest czymś złym.

Robinsonada moich marzeń

Robinsonada moich marzeń

2019-01-21

 

 

 

 

Zapraszamy uczniów klas IV, V i VI Szkół Podstawowych z terenu gminy Lubenia do udziału w błyskawicznym konkursie plastycznym. Na laureatów czekają nagrody w postaci podwójnych biletów do kina na przedpremierowy film "Władcy przygód. Stąd do Oblivo".

 

Warto wziąść udział i powalczyć o nagrodę.

 

Szczegóły w Regulaminie konkursu

Karta zgłoszenia tutaj

Literacko w Złotych Liściach

Literacko w Złotych Liściach

2019-01-21

Tematem przewodnim spotkania będzie twórczość oraz sama autorka książek – Regina Brett. Postać niezwykła, którą pokochali czytelnicy na całym świecie. Pisze raz humorystycznie, innym razem refleksyjnie, ale zawsze z niezachwianą wiarą w człowieka, w dobro, które w nim tkwi, które sprawia, że niemożliwe staje się możliwe.
21.01.2019 r. - organizator: Filia w Siedliskach

I Ty możesz zostać programistą!

I Ty możesz zostać programistą!

2019-01-19

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni ogłasza nabór do Klubu Kodera. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat. Wspólnie z robotami Scottie i Photon poznamy świat kodowania. Nauka poprzez wspaniałą zabawę gwarantowana!
Ilość miejsc ograniczona, zapisy osobiste lub telefoniczne
do 15 stycznia 2019.
Udział w zajęciach uwarunkowany jest pisemną zgodą rodzica/opiekuna.

Szczegóły na afiszu.

Magiczny świat zamknięty w teatrzyku

Magiczny świat zamknięty w teatrzyku

2019-01-18

Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania
i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy – parawan. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Dzieci aktywnie uczestniczą w tworzeniu opowieści, wymyślają własne historie, świetnie się przy tym bawią. Spotkanie z teatrzykiem - 18.01.2019 r., godz. 13,00 - Przedszkole w Siedliskach. Organizator: Filia w Siedliskach.

Tolerancja w literackim przekazie

Tolerancja w literackim przekazie

2019-01-15

Przedszkolakom  zostanie zaprezentowana przezabawna opowieść  pt.„Orkiestra krowy Zosi”.  

 

 

 

To historia o tolerancji, gdzie nie liczy się wygląd, kolor skóry i pochodzenie.

Najważniejsze w życiu są marzenia, pasja i determinacja, dzięki którym można osiągnąć wiele.

W tej sympatycznej książeczce autor obnaża obłudę świata, jednocześnie gloryfikując przyjaźń i łączące ludzi pasje oraz marzenia.

15 stycznia 2019, godz. 9.30. Przedszkole w Lubeni

 

Kocia poezja

Kocia poezja

2019-01-11

Z okazji przypadającego w lutym Światowego Dnia Kota przedszkolakom i uczniom klas 0-III Szkoły Podstawowej w Lubeni proponujemy udział w konkursie recytatorskim. Zadaniem każdego chętnego uczestnika bedzie zaprezentowanie jednego wiersza, którego bohaterem jest kot.

Warunkiem wzięcia udziału w zabawie jest wypełnienie karty zgłoszenia dostepnej u wychowawców klas 0--III oraz przedszkola a także w GBP w Lubeni.

Szczegóły regulaminu zawarte w afiszu.
W załączeniu karta zgłoszenia.

 

Laurka do Babci i Dziadzia

Laurka do Babci i Dziadzia

2019-01-10

Serdecznie zapraszamy Członków Klubu 4H oraz osoby chcące wstąpić w jego szeregi na warsztaty plastyczne ph. "Laurka dla Babci i Dziadka", które odbędą się 16 stycznia 2019 (środa) o godzinie 15:00. Do udziału w zajęciach wymagana jest zgoda Rodzica/Opiekuna.W przypadku chęci dołączenia do Klubu prosimy o wcześniejszy kontakt osobisty lub telefoniczny - liczba miejsc ograniczona.

Magiczne spotkania z teatrzykiem

Magiczne spotkania z teatrzykiem

2019-01-07


 W ramach spotkań edukacyjnych dla uczniów grupa teatralna "Krak-Art" z Krakowa wystawi przedstawienie pt. "Zajęcza chatka"

Szczegóły zawiera afisz.

1 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ...86

Newsletter

Zapisz się jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w bibliotece
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Licznik odwiedzin: 1188296
NASI PARTNERZY: